Lino Style
Closer to Nature
Een linoleumcollectie geïnspireerd door mineralen
De Lino Style collectie is geïnspireerd op de tijdloze schoonheid van natuurlijke materialen zoals steen en mineralen. De linoleum collectie brengt de rust van de natuur naar binnen en zorgt zo voor rust en balans in een dynamische omgeving.
De collectie bestaat uit Style Emme en Style Elle, die samen een harmonieus duo vormen met perfect op elkaar afgestemde kleuren voor rustige, gebalanceerde interieurs.
Ontdekken of Lino Style past bij jouw project?
Onze specialisten denken graag mee over ontwerp, toepassing en technische prestaties. Vraag een adviesgesprek aan voor jouw project. Zo weet je zeker dat je kiest voor een oplossing die perfect aansluit bij de wensen en het gebruik.
Ontdek de Lino Style Collectie
Lino Style Emme
Style Emme is geïnspireerd door marmer, met een subtiele adering en een zacht, aards kleurenpalet dat rust en verfijning uitstraalt. Het organische dessin speelt met vloeiende, natuurlijke lijnen die doen denken aan minerale structuren. Dankzij het gebruik van natuurlijke materialen weerspiegelt Style Emme de kracht van gesteenten. Het resultaat: een tijdloos ontwerp dat perfect past in interieurs waar natuurlijke materialen en verfijnde details elkaar versterken.
Lino Style Elle
Style Elle is een verfijnd lineair ontwerp, geïnspireerd door de warme uitstraling van travertin. Het rustige lijnenspel en de subtiele gelaagdheid verwijzen naar natuurlijke minerale structuren en geven het dessin een subtiele diepte. Warme neutrale tinten, gecombineerd met vergrijsde steenkleuren, zorgen voor een eigentijdse en comfortabele sfeer. Het resultaat: een tijdloos en harmonieus ontwerp dat moeiteloos past in uiteenlopende interieurs.
Een kleurenpalet geïnspireerd door de aarde
Zachte beiges, minerale grijzen, warme bruintinten en vergrijsde groentinten verwijzen naar natuurlijke materialen zoals aarde, steen, boomschors en mos. Zo krijgen interieurs een rustige gelaagdheid, met zachte kleuren en subtiele texturen.
Closer to Nature
Al sinds 1898 maken we linoleum op basis van natuurlijke ingrediënten, met kurk als een van de belangrijkste bestanddelen.
Met Lino Style zetten we die traditie verder. De collectie is gemaakt volgens het originele linoleumrecept, met lijnzaadolie, dennenhars, houtmeel en kurk. Elk ingrediënt wordt zorgvuldig en verantwoord gekozen, met aandacht voor kwaliteit, prestaties en recycleerbaarheid. Het resultaat is een vloer die duurzaam aanvoelt, natuurlijk oogt en jarenlang mooi blijft.
Beauty of Circularity
Ons linoleum is gemaakt met tot 97% natuurlijke materialen en volgt de principes van Cradle to Cradle Certified® Silver. We gebruiken veilige, hernieuwbare grondstoffen die opnieuw kunnen worden verwerkt tot nieuwe vloeren.
Daarnaast werken we samen met partners om materialen te recupereren die anders verloren zouden gaan. Zo krijgen ze een tweede leven in nieuwe vloeren of andere hoogwaardige toepassingen, en blijven waardevolle grondstoffen langer in de kringloop.
Onze visie op circulariteit is helder: bewuster ontwerpen en inkopen, minder afval creëren en de uitstoot van broeikasgassen verlagen over de volledige levenscyclus van het product.
(De cijfers hieronder hebben betrekking op Tarkett Lino Style 2,5 mm.)
Onze circulaire CO₂-voetafdruk
Om beter te begrijpen hoeveel CO₂ er tijdens de volledige levenscyclus van een product wordt uitgestoten én bespaard, berekenen we de circulaire CO₂-voetafdruk van onze linoleumvloeren. Dat doen we op basis van onafhankelijk geverifieerde EPD-gegevens(EPD nr. 4791835705.101.1). Zo maken we zichtbaar waarom circulariteit belangrijk is en welke CO₂-voordelen recyclage kan opleveren.
Tarkett is wereldwijd de eerste producent van CO₂-negatief linoleum over de volledige levenscyclus.*
Voor de linoleumcollecties van Tarkett van 2 tot 4,4 mm. Gebaseerd op de Environmental Product Declaration (EPD nr. 4791835705.101.1), extern geverifieerd door EPD programmaoperator UL. De cijfers zijn gebaseerd op de CO₂-voetafdruk (modules A–D). Daarbij wordt module D berekend op basis van het toekomstige recyclagevoordeel binnen een open-loop recyclagescenario, mogelijk gemaakt door ReStart®, het terugname- en recyclageprogramma van Tarkett.
Ontworpen voor circulariteit
Geïnspireerd door de kringlopen van de natuur ontwerpen we al ons linoleum met een volgend leven in gedachten. Ook Lino Style is volledig recycleerbaar.
Via ReStart®, ons terugname- en recyclageprogramma, zamelen we gebruikt linoleum in en brengen we het terug naar onze fabriek. Daar krijgt het materiaal een nieuwe bestemming in de volgende generatie vloeren of in andere hoogwaardige toepassingen. Zo houden we waardevolle grondstoffen langer in de kringloop.